Preverenie vozidla

Ak chcete kúpiť jazdený automobil je jedno či od súkromnej osoby, u nás alebo v inej predajni, v každom prípade by sme doporučovali si vozidlo dať preveriť pred uzatvorením kúpnopredajnej zmluvy a uhradení kúpnej ceny.

Takýto postup je dosť dôležitý, preto že unáhliť sa s kúpou vozidla a nezistiť si potrebné informácie ktoré môžu ovplyvniť nerušené užívanie zakúpeného automobilu Vás môžu riadne prekvapiť a spôsobiť okrem finančnej straty aj nekonečné naťahovačky s predávajúcim.

Najčastejšie sa môže vyskytnúť záložné právo ako je leasingová spoločnosť, banka, veriteť od ktorého si predávajúci požičal peniaze, dopravný inšpektorát v súčinnosti s notárskym registrom, a podobne.

Okrem takejto „nášlapnej míny“ Vám predávajúci môže zamlčať alebo ak ho od niekoho „šikovného“  čo vie ako v tom behať kúpil a nevedel o tom, že vozidlo bolo po havárii a niektorá z poisťovní ho klasifikovala pri poistnej udalosti ako „totálku“ súčasne vyplatila aj škodu máte tiež problém.

Druhý problém, ktorý  Vám vznikne a nieje zanedbateľný je, že daný automobil ak bude novšieho roku výroby a vyžšej kúpnej ceny ktorý sa ešte oplatí havarijne poistiť, aspoň podľa naších skúseností, žiadna poisťovňa už nepoistí.

Keď k tomu pridáme ešte zníženú predajnú hodnotu vozidla po havárii, vôbec Vás to nepoteší.

Ďalším takým cenovým ukazovateľom a fenoménom Slovenska sú stočené kilometre ktoré veľmi výrazne znižujú predajnú cenu vozidla, keď sa na to príde. A myslíme že príde.

Nový zákon nariaďuje pri uzatváraní kúpnopredajnej zmluvy dokladovať stav odometra ľudovo povedané tachometra, Výpisom z registra prevádzkových záznamov vozidiel skrátene ODO-Pass. V ňom sa uvádza história najazdených kilometrov a či bolo s nimi manipulované.

Tento opísaný postup úkonov pred kúpou alebo predajom vozidla Vám vieme zabezpečiť u nás, ak o to prejavíte záujem.

  • Fyzická a dokladová previerka s vystavením certifikátu
  • Preveríme vozidlo, či nieje založené v prospech niektorého z uvedených veriteľov
  • Vystavíme Vám k vozidlu Výpis z registra prevádzkových záznamov tzv. ODO-Pass
  • Zabezpečíme znalecký posudok na vozidlo k dedičskému konaniu alebo pre sociálne účely

  Ak Vás zaujala naša ponuka, s dôverou sa môžete na nás obrátiť, ste vítaný.